ALTIN 2.042,64
DOLAR 31,2201
EURO 33,9364
BIST 9.062,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17 °C
Az Bulutlu

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sözleşme, İl Sağlık Müdürlüğünden Optisyenlik Müessese Ruhsatnamesi alındıktan sonra gerekli olan diğer evraklarla birlikte Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile yapılıyor.
Reçeteler, ilgili ayın son iş gününde faturalandırılıp takip eden ayın 15ine kadar Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne teslim edilmelidir.
Cevap: 29 Nisan 2006 / 26153 sayılı Tedavi Yardımına ilişkin Uygulama Tebliğine bağlı kalarak işlem yapılacaktır.
Hayır. Eski mesul müdüre ait Optisyenlik Müessese Ruhsatnamesi istifa dilekçesi ile birlikte İlçe Sağlık Müdürlüğüne teslim edildikten sonra yeni mesul müdüre ait il Sağlık Müdürlüğü tarafından Optisyenlik Müessese Ruhsatnamesi verilmeden reçete kabulü yapılamaz.
Müessese kapanışı yapıldıktan sonra aynı il sınırları içerisinde bir başkası tarafından aynı unvan kullanılmış ise tekrar kullanılamaz.
İlçe Sağlık Müdürlüklerine yapılan başvurulardan itibaren en geç 1 ay içerisinde ruhsatlar teslim edilir.
Evet, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından açıklanan 2020 güncel fiyat tarifesine göre Optisyenlik Müessesesi Ruhsatname harç bedeli 428 TL olarak açıklanmıştır.
İlçe Sağlık Müdürlüğüne Ruhsatname başvurusu için gerekli evraklar teslim edildikten sonra yapılan denetimler sonra verilmektedir.
Evet, T.C. Sağlık Bakanlığı TİTCK tarafından 13.09.2013 tarih ve 78489059-02.02.0.11.07/511.17 sayılı yazıya istinaden geçici mezuniyet belgesi ile ruhsat başvurusu yapılabilir. Ancak diploma aslı alındıktan sonra ruhsat yenileme işlemi yapılmalıdır. Bu ruhsat yenileme işlemi reçete alımına engel değildir.
Hayır. Yönetmelik gereği optisyenlik müessesesi ruhsatnameleri yalnızca Mesul Müdür elden teslim edilebilir.
Evet. Tekrar ruhsat başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Belediyelerce yapılan adres değişikliklerinde herhangi bir harç yatırmıyorsunuz. Ücretsizdir.
Evet. İstenilen evraklar ile bağlı bulunduğunuz İlçe Sağlık Müdürlüğüne başvuru yapıp Personel Çalışma Belgesi alabilirsiniz.
İl Sağlık Müdürlüğü'nden firma unvanı için onay alınmalıdır.