ALTIN 554,31
DOLAR 9,6155
EURO 11,2367
BIST 1.480
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15 °C
Sağanak Yağışlı

Yasal Uyarı

İNTERNET SİTESİ TELİF HAKLARI VE KULLANIM KOŞULLARI

A. TELİF HAKLARI

Bu internet sitesinin (“İnternet Sitesi”) tasarım ve içeriği İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası tarafından oluşturulmuştur.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca İnternet Sitesi’nin tasarım ve tüm içeriği “eser” olarak nitelendirilmekte olup, bu eserin mülkiyet hakkı ile mali, yararlanma, kullandırma ve devir hakları İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası’na aittir. Bu hakların ihlali halinde İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odasının tüm yasal hakları saklıdır.

B. KULLANIM KOŞULLARI

Kullanıcı, işbu İnternet Sitesi’ne girerek, İnternet Sitesi’nde dolaşarak ve/veya İnternet Sitesi’ni kullanarak aşağıda belirtilen işbu Kullanım Koşulları’nı okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve işbu Kullanım Koşulları ve ilgili tüm kanun ve diğer hukuki düzenlemelerle bağlı olduğunu kabul eder. Kullanım Koşulları’nda geçen “İOGO” ifadesi, İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası olarak yorumlanacaktır.

1. Bu İnternet Sitesi bilgilendirme amacıyla, iyi niyetle hazırlanmıştır. İOGO, doğru ve kesin bilgi temin etmek için makul çaba sarf etmiş olmakla beraber, İnternet Sitesi’nde bulunan bilgilerin doğruluğu, tamlığı, yeterliliği veya güncelliğini garanti veya taahhüt etmez. İnternet Sitesi’nde veya bu siteden sağlanacak bağlantılarda yer verilen bilgileri kullanmadan doğan riskler münhasıran bu bilgileri kullananlara aittir. İnternet Sitesi’nin kullanımından doğan ve doğacak zarar ve/veya kayıplardan dolayı İOGO’nın, yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerinin, çalışanlarının, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve İOGO’nın yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

2. Kullanıcılar İnternet Sitesi’ndeki bilgi ve dokümanları sadece bilgi edinmek amacıyla kullanabilir. İnternet Sitesi’ndeki bilgi ve dokümanların İOGO’nın yazılı izni olmaksızın kısmen veya tamamen, doğrudan veya dolaylı olarak aynen ya da başka bir şekilde kullanımı, iktibası, kopya edilmesi, çoğaltılması, değişiklik yapılması, depolanması, başka bir bilgisayara yüklenmesi, postalanması, dağıtımı, nakli, tekrar yayınlanması, teşhiri, uyarlanması, işlenmesi, temsili, ticari amaçla elde bulundurulması, satılması veya yukarıda sayılan fiillerin teşvik edilmesi, yapılmasının kolaylaştırılması yasaktır.

3. İOGO, İnternet Sitesi’nde bilgi sağlamak suretiyle hiçbir lisans, telif hakkı, patent ve sair fikri mülkiyet hakkı vermiş olmaz.

4. İnternet Sitesi aracılığıyla ulaşılacak başka internet siteleri ile ilgili İOGO hiçbir taahhüt veya beyanda bulunmamaktadır. İnternet Sitesi dışında bulunan internet siteleri, İOGO’nın logosu olsa bile, İOGO’nın İnternet Sitesi’nden bağımsız olup, bu sitelerin içeriği üzerinde İOGO’nın hiçbir kontrolü bulunmamaktadır. İOGO, İnternet Sitesi’ne giriş yapılmasını sağlayan başka internet sitelerinin içeriğini garanti ve taahhüt etmez ve başka herhangi bir internet sitesinden İnternet Sitesi’ne yapılan bağlantılar İOGO’nın yazılı iznine tabidir.

5. İOGO’nın İnternet Sitesi’nin kullanımı sırasında bulaşabilecek virüslerden, solucanlardan, truva atlarından (trojan) ve diğer tahrip edici nitelikteki öğeler nedeniyle bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Virüsler, solucan, truva atları (trojan) ve diğer tahrip edici nitelikteki öğelere karşı gerekli tedbirleri almak tamamıyla Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

6. İOGO, Kullanım Koşullarını ve İnternet Sitesi’ndeki sair bilgileri dilediği zaman, tek taraflı olarak değiştirebilir. İOGO herhangi bir değiştirme öncesinde veya sonrasında Kullanıcıları bilgilendirmekle yükümlü değildir.

7. Kullanıcı, İnternet Sitesi’nin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanamaz ve İOGO’nın veya kiralanan sunucunun teknik altyapısı üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapamaz.

8. İOGO, İnternet Sitesi’nin aralıksız ve hatasız bir şekilde çalışacağını veya faaliyette bulunacağını garanti etmediği gibi, İnternet Sitesi’nin veya kiralanan sunucunun virüs ve diğer zararlı kodlardan arınmış olacağını da garanti etmez.

9. İnternet Sitesi’nin kullanımı Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, kullanımdan kaynaklanan her türlü ihtilafı çözmeye İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

WhatsApp İletişim
İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası
İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Whatsapp İletişim Hattı